Росія нічим не може відповісти на вихід США на енергоринок Європи – Гончар

Росія нічим не може відповісти на вихід США на енергоринок Європи, але буде використовувати це як привід для агресивної поведінки. Про це в ефірі Радіо Донбас.Радії сказав президент Центру глобалістики «Стратегія XXІ» Михайло Гончар. Нові проекти з Китаєм не принесуть доходу в бюджет Росії, вона залишається зав’язаною на європейський ринок, змушена прийняти правила гри там і конкурувати з норвезьким, американським і катарським газом, каже він.

«Це вплине на Росію, безперечно, але там не стільки буде якийсь колосальний чи катастрофічний вплив – цього не буде. Впливає інше: російська парадигма, яка була сформульована у 2012-2013 роках, коли революція сланцевого газу стала реальністю в США, і коли США чітко позначили перспективу експорту надлишкового газу, тоді у Росії заговорили про агресію і експансію. Тобто газу ще не було, термінали ще не були збудовані, а Кремль уже став мотивувати, чому він себе має поводити агресивно. Що це, мовляв, не агресія Росії, а агресія США – вторгнення на наш ринок в Європі, і ми маємо оборонятись», – сказав він. 

Гончар зазначив, що воєнною кампанією в Україні Росія, серед іншого, витиснула з українського ринку американські компанії Shell i Shevron, що увійшли в проекти видобутку нетрадиційного газу, зокрема, і на Донбасі. 

«Зараз типовий підхід Кремля: перебільшити загрозу, щоби потім виправдати цією перебільшеною загрозою якісь дії проти Європи і США», – зазначив він.

«На відміну від Росії, Штати не є країною, міць якої базується винятково на енергоресурсах, в той час як Росія – це велика бензоколонка. Ми пам’ятаємо, чим був спричинений колапс СРСР – падінням цін на нафту в середині 80-х. Виступ Трампа (у Варшаві – ред.) викликав струс на нафтовому ринку. Протягом доби падіння на 3 долари на барель. Це не означає, що вона далі піде вниз, вона повернеться. Звичайно, російська економіка – не радянська. Вона більш стійка. Але все ж таки базис залишається незмінним – це експорт енергоресурсів. СРСР колапсував протягом 6 років. Скільки знадобиться Росії? Сказати важко, але це серйозний чинник. Ніхто не знає, де розташована ця точка крихкості» – сказав експерт. 

Президент США Дональд Трамп заявив про намір збільшити експорт природного газу, нафти і вугілля на ринки Східної Європи й Азії. Під час візиту до Польщі 6 липня він анонсував плани укласти контракт на постачання американського газу до Польщі. А наприкінці червня заявив, що готовий продавати Україні вугілля, заявивши про «золотий вік енергетичного бізнесу США».

           

Be the first to comment on "Росія нічим не може відповісти на вихід США на енергоринок Європи – Гончар"

залишити коментар