Представництво ЄС розкритикувало відтермінування електронних декларацій чиновників

money-ua

Представництво Європейського Союзу в Україні поінформоване про те, що Верховна рада відклала на 2017 рік впровадження електронних декларацій про доходи і витрати держслужбовців.

Про це заявив керівник відділу преси та інформації диппредставництва Юргіс Вільчінскас.

Як відомо, наприкінці грудня Київ взяв на себе зобов’язання запустити роботу Національного агентства з попередження корупції (НАПК) і впровадити електронні декларації держслужбовців в I кварталі 2016 року. Грунтуючись на цьому зобов’язанні, ЄК 18 грудня схвалила позитивний звіт для України.

Але вже через тиждень Верховна рада прийняла бюджет, в якому відклала декларації мінімум на 2017 рік. Про цю норму стало відомо тільки в січні – в урядовому проекті бюджету її не було.

Європейські дипломати стверджують, що також лише зараз дізналися про конфліктну норму.

“Представництво ЄС дізналося з відкритих джерел, що закон про державний бюджет на 2016 рік вносить зміни до закону “Про запобігання корупції” і встановлює, що НАПК має прийняти рішення про початок функціонування системи подання та публікації електронних декларацій посадових осіб державної влади та місцевого самоврядування не раніше ніж 1 січня 2017 “, – заявив Вільчінскас.

За його словами, зараз представництво ЄС чекає коментарі офіційного Києва з цього приводу.

“Ми вивчаємо цю ситуацію і будемо контактувати з українською владою з даного питання”, – зазначив він, додавши, що найближчим часом очікується офіційна реакція ЄС по суті прийнятих змін та зобов’язань України.

Правда України

           

Be the first to comment on "Представництво ЄС розкритикувало відтермінування електронних декларацій чиновників"

залишити коментар