Рада підтримала законопроект про зниження рентної плати за газ, який лобіює інтереси олігархів

газові олігархи

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що законопроект про зниження рентної плати за видобуток газу лобіює інтереси газових олігархів і є прямим ударом по малозабезпечених громадянах.

«Проте у нас є серйозна проблема, яка виникла щойно. Парламент проголосував за основу законопроект про зниження рентної плати за газ. Не той законопроект, який вніс уряд України, а законопроект, який лобіює інтереси газових олігархів», – сказав він на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань надання субсидій у вівторок, 6 жовтня.

Він наголосив, що, відповідно до проголосованого за основу проекту закону, пропонується знизити ренту для підприємств з так званою спільною діяльністю з 70% до трохи більше 20%.

«Ця «спільна діяльність» контролюється виключно газовими олігархами України, обслуговує тіньовий енергетичний сектор і отримує тіньові доходи… Ми з боями добилися того, щоб на початку поточного року оподаткувати ренту для «спільної діяльності» і підняти її до 70%, щоб витягнути наддоходи з кишень газових олігархів», – додав Яценюк.

Сьогодні Верховна Рада підтримала за основу законопроект фракції «Батьківщина» щодо зменшення рентної плати за газ власного видобутку, а відтак здешевлення вартості газу для населення. За документ проголосували з другої спроби. Відповідно альтернативний урядовий законопроект необхідної кількості голосів не набрав.

Автори законопроекту наразі не коментували звинувачення Яценюка.

Правда України

           

Be the first to comment on "Рада підтримала законопроект про зниження рентної плати за газ, який лобіює інтереси олігархів"

залишити коментар